מה חשוב לדעת לפני שרוכשים מרכזיה?

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים מרכזיה?

מרכזיה היא מערכת אלקטרונית שתפקידה לבצע קישור בין המנויים השונים ולאפשר להם לקיים שיחת טלפון. היא אחראית על זיהוי יוזם השיחה, איתור יעד השיחה, קישור בין היוזם אל היעד ובין המוען והנמען וכמובן קיום השיחה. בנוסף, בדגמים מסוימים ניתן להיעזר בה כדי לתת שירותי מערכת, לחייב את עלות השיחה ולספק הרשאות ועדיפויות בין הקווים השונים.
מכל האמור לעיל ניתן להבין מדוע חשוב לבצע סקר שוק טרם רכישת הדגם המתאים. הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

א. יש הבדלים בין סוגי הטכנולוגיה – אפשר לבחור מרכזיות שפועלות על סוגים שונים של טכנולוגיות. טכנולוגיה מסוג DECT למשל מייצגת תקשורת אלחוטית דיגיטלית. היתרונות שלה הם טווח קליטה מוגדל, איכות שמע משופרת ואפשרות לחיבור מספר ניידים לקו טלפון אחד. לעומת זאת, טכנולוגיית VOIP משתמשת ברשת האינטרנט ולא בקו הטלפון הרגיל.
ב. אפשר לחסוך בעזרת החלפת המסך – חשוב גם לדעת כיצד המסך משפיע על המחיר. באופן עקרוני, הבדלי המחירים הגדולים הם בין מרכזיה עם מסך צבעוני, עם מסך לא צבעוני או ללא מסך בכלל.
ג. ניתן להוסיף משיבון פנימי – בעלי עסקים ומשרדים מנצלים בדרך כלל את המערכת האלקטרונית כדי להציע שירותי משיבון. משיבון פנימי מייקר את הדגם, אך הוא מבטיח תקשורת טובה עם הלקוחות ומונע מצב של אובדן שיחות חשובות.

איך מתאימים את המערכת לצרכי העסק?

השאלה החשובה ביותר מבחינת בעלי עסקים היא כיצד מתאימים מרכזיה לצרכים הקיימים. ראשית, חשוב להגדיר את הצרכים הללו עוד לפני שמבצעים השוואה בין הדגמים השונים. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקרוא מידע רלוונטי באתרי האינטרנט. שנית, רצוי להשוות בין מחירים ולהביא בחשבון את המפרט הטכני. המפרט הוא זה שקובע את אופי השימוש במערכת האלקטרונית ובסופו של דבר גם את הזמינות של נציגי החברה.

לסיכום, אין ספק שמערכת אלקטרונית איכותית תייעל את התקשורת בתוך העסק. על מנת לבחור אותה יש לשים לב להבדלים בין סוגי הטכנולוגיה, לסוג המסך וגם לאפשרות הוספת המשיבון הפנימי.

פתיחת קריאת שירות

לפתיחת קריאת שירות השאר את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

שם חברה\עסק (חובה)

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

מספר טלפון ליצירת קשר (חובה)

נושא

ההודעה שלך(חובה)